Stake2earn 🌜 kullanarak Agoric BLD jetonları stake

stake2earn
3 min readAug 31, 2022

--

https://stake2earn.com

Agoric Ağı Nedir?

Agoric, 2018 yılında Mark S. Miller, Dean Tribble, Bill Tulloh ve Brian Warner tarafından kuruldu ve ilk Testnet’lerini 2019'da başlattı, kısaca Agoric Testnet olarak adlandırıldı.

Agoric Ağı, küresel ekonomik işbirliğinin geleceğini mümkün kılmak için akıllı sözleşmeleri güvenli bir şekilde programlayan bir platformdur. Agoric, Cosmos SDK üzerine inşa edilmiş ve Tendermint Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına ve ağı güvence altına almak için yerel bir varlığa sahip akıllı bir sözleşme platformudur. Yerel varlık, belirteçleri BLD’dir.

Stake2earn 🌜 kullanarak Agoric BLD jetonları nasıl stake edilir?

1. Keplr’ı yükleyin

Keplr, Inter blockchain ekosistemi için bir tarayıcı uzantılı cüzdandır ve Cosmos ekosistemi için en güçlü cüzdan olarak bilinir. Yani ilk adım Keplr uzantılı cüzdanı buradan almak olacaktır.

“Chrome’a Ekle” düğmesini tıklamanız yeterli olacak, ardından bir açılır pencere görünecek ve “Uzantı Ekle”yi seçmeniz gerekecek.

Şimdi, uzantı eklendiğine göre, daha hızlı erişim için sabitlemek istiyorsanız, Keplr simgesi bağlantısının tarayıcınızda görünmesi için tarayıcı çubuğunuzdan seçmeniz gerekebilir.

2. Bir Keplr Hesabı Oluşturun

Keplr uzantısı yüklendikten sonra, bir hesap oluşturmanız için 4 seçenek ile karşılaşacaksınız:

  • Google ile oturum açın — diğer cüzdanlardaki sınırlı desteği dikkate alarak bu en mutlu seçim olmayabilir
  • Mevcut hesabı içe aktar — bu yalnızca zaten bir hesabınız varsa yardımcı olur
  • Ledger içe aktar — bunun için bir Ledger Nano X/S kullanmanız gerekecek
  • Yeni hesap oluştur — bu, Anımsatıcı Tohum Cümlesi aracılığıyla yapıldığından kullanmanızı tavsiye ettiğimiz şeydir.

‘Yeni hesap oluştur’u seçtikten sonra, gizli tohum veya anımsatıcı ifadeniz istenir. Güvenlik nedeniyle, lütfen bu ifadeyi güvenli bir yere kaydettiğinizden emin olun, bu hesabınızın ana anahtarıdır. Bir sonraki adımda, bu ifadeyi girmeniz gerekecektir. Bundan sonra, lütfen hesap adınızı ve şifrenizi belirleyin ve ‘İleri’yi tıklayın. Hesap oluşturma işlemini onaylamak için, anımsatıcı ifadenizden görünenleri sırayla sözcükleri seçtikten sonra ‘Kaydol’ düğmesine basmanız gerekir.

3. Agoric adresinizi kontrol edin

Agoric hesabınıza erişiminiz olduğundan emin olmak için Keplr’ın her zaman en son sürüme güncellendiğinden emin olun.

Şimdi, sadece şu adımları izleyin:

  • Keplr cüzdan uzantınızı açın
  • Açılır ağ menünüzden ‘Agoric’i seçin
  • Agoric hesabınızda cüzdan adresinizi bulacaksınız (‘agoric’ ile başlayan bir dizedir ve genellikle agoric12345..9abcd ile benzer görünür)
  • Şimdi kopyalamak için cüzdan adresinize tıklayın ve farklı bir yerde kaydettiğinizden emin olun. Gelecekte paylaşmanız gerekecek

4. Agoric BLD jetonlarınız için stake sürecini başlatın

Agoric hesabınız hazır olduğuna göre, Keplr uzantılı tarayıcı uygulamasının en üstüne bakın ve ağ listesinden “Agoric”i seçin ve ardından “Stake”e tıklayın.

5. Doğrulayıcınız olarak stake2earn 🌜 öğesini seçin

Agoric BLD’nizi stake2earn 🌜 ile stake etmek için lütfen doğrulayıcı listesinde bizi arayın ve ardından ‘Yönet’e tıklayın:

6. Delege

Lütfen stake2earn Agoric doğrulayıcısı ile ilgili detayları okuyun ve ‘Delegate’e tıklayın:

7. Yetkilendirme miktarı ve onayı

stake2earn ile stake etmek istediğiniz Agoric BLD miktarını seçme zamanı. İşlem ücretini seçmeyi ve “Onayla”yı tıklamayı unutmayın:

Tebrikler! Artık resmi olarak Agoric BLD’nizi stake ediyorsunuz ve ödüller kazanmaya başladınız. Aramıza katıldığınız için heyecanlıyız 🌜

--

--

stake2earn

Professional blockchain validator in POS networks